تبلیغات
دانلود پاور پوینت های زیبا .مقالات موفقیت. راز خوشبختی تغذیه مناسب مقالات دینی ومذهبی اینترنت کامپیوتر گنجینه زندگی مقالات روان شناسیپزشکی مسائل زناشویی .مسائل جنسی<ء زیبایی دانلود پاور پوینت های زیبا .مقاله به زبان انگلیسیpsychology articles گنجینه سخن بزرگان مقالات حقوق ازدواج موفق دانلود آهنگهای جدید اخبار جدید مقالات خانواده روانشناسی کودکان خانواده سالم دانلود کتاب پزشکی دانشجویان دانلود پاور پوینت های زیبا .مقالات موفقیت. راز خوشبختی تغذیه مناسب مقالات دینی ومذهبی اینترنت کامپیوتر گنجینه زندگی مقالات روان شناسیپزشکی مسائل زناشویی .مسائل جنسی - زندگی نامه حضرت محمد

دانشجویان دانلود پاور پوینت های زیبا .مقالات موفقیت. راز خوشبختی تغذیه مناسب مقالات دینی ومذهبی اینترنت کامپیوتر گنجینه زندگی مقالات روان شناسیپزشکی مسائل زناشویی .مسائل جنسی

دانلود پاور پوینت های زیبا .مقالات موفقیت. راز خوشبختی تغذیه مناسب مقالات دینی ومذهبی اینترنت کامپیوتر گنجینه زندگی مقالات روان

یکشنبه 15 اسفند 1389

زندگی نامه حضرت محمد

نویسنده: رضا   

فرهنگی و هنری

 مسائل زناشویی  روان شناسی   تغذیه وبهداشت  پزشکی  اینترنت وكامپیوتر

مقالات تاریخی

 گنجینه سخن بزرگان مقالات اجتماعی  مقالات سیاسی دانلود پاورپوینت

اخبار جدید

ملاقات ‌مخفیانه‌ دختر برلوسکونی ‌با پاتو+عکس
هنرپیشه سرشناس هالیوود با چادر در ایران ! + عکس

عکس: طرفداران قذافی را هم ببینید
 یك مقام قضایی خبر بازداشت، موسوی و كروبی را تكذیب كرد.
فیلم سینمایی "جدایی نادر از سیمین" به کارگردانی اصغر فرهادی برنده سه جایزه جشنواره فیلم برلین شد.
ازدواج خواهرزاده احمدی نژاد با دختر تاجر ترک + عکس
عکس جوانی پوتین ،احمدی نژاد،سارکوزی،مرکل و اوباما
عکس جالب از جشن تولد علی کریمی روز ۱۸ آبان
پایان دنیا در سال ۲۰۱۲ ؟!


زندگی نامه حضرت محمد


 جهان پیش از اسلام
پیش از ظهور اسلام، مردم سراسر جهان، از نظر عقاید و افکار، و شؤون اجتماعی، در وضع اسف انگیز و نکبت باری به سر می بردند. گر چه همه ی نقاط عالم، در وضعی کاملا یکسان قرار نداشتند ولی به طور کلی می توان گفت: که همه ی مردم دنیا در انحراف های فکری، پندارهای موهوم، سنت های غلط اجتماعی، خرافات و افسانه ها و گرفتاریهای اجتماعی و اخلاقی با هم شریک بودند!
پیش از ظهور اسلام، یهودیان، دین موسی(ع) را تغییر دادندو اصول آنرا به صورت خشک و جامدی در آوردند و روح مادیگری در زندگی مردم رخنه کرده بود و متأسفانه مسیحیت هم که برای تذهیب اخلاق و پاک ساختن روان مردم از آلودگیها آمده بود(و بنیان گذار آن عیسی مسیح(ع) این وظیفه را از خداوند به عهده داشت) از طرف پدران روحانی  تغییر ماهیت یافت و دکانی شد برای سوداگری اکثر پدر های روحانی مسیحی. و نیز، چون فاقد قوانین کامل برای سیستم های اجتماعی بود، از نجات و رهبری همه جانبه مردم، عاجز ماند. در نتیجه ی این اوضاع بود که مردم جهان در پندارهای موهوم سنتهای اجتماعی، خرافات و افسانه ها و گرفتاریهای اجتماعی و اخلاقی با هم شریک بودند!
آتش فساد و تباهی می سوخت... خرافات و اوهام، به عنوان «مذهب»! بر مردم حکومت می کرد: دو گانه پرستی و تثلیث، بر مردم تحمیل شده بود و گروه بسیاری نیز بت، آتش، گاو و ستاره را می پرستیدند و از همه شرم آور تر پرستش آلات تناسلی زن و مرد بود که رواج کامل داشت و همین فساد و انحطاط اخلاقی و معنوی که بر همه جا سایه افکنده بود، موجب نادرستیها، تاریکیها، و انحراف های جامعه ی بشریت گشته و خونریزی و آدمکشی، ظلم و تعدی را در سراسر جان گسترده و در واقع بشریت در پرتگاه سقوط ابدی قرار گرفته بودند!      
تولد و دوران کودکی حضرت محمد
شهر مکه در ظلمت و سکوت سنگینی فرو رفته بود و اثری از حیات و فعالیت به چشم نمی خورد،، تنها ماه، مطابق معمول آرام آرام  از پشت کوه های سیاه اطراف، بالا آمده و شعاع کمرنگ و لطیف خود را بر روی خانه های ساده و خالی از تجمل و همچنین ریگزارهای دور شهر، پهن می کرد. اکنون سحر است و مرغان سحر خیز و شب زنده دار، با لحنی روح افزا در آن هوای بهشتی نغمه سر داده و گویا با معشوقی راز و نیاز می کند. «محمد(ص)» به دنیا آمد و همران با ولادت او حوادثی در آسمان و زمین پدیدار گردید. کاخ با عظمت انو شیروان که شبحی از قدرت و سلطنت ابدی! را در نظر ها مجسم می کرد و مردم به آن و صاحبش چشم دوخته بودند، لرزید و چهارده کنگره آن فرو ریخت و آتشکده ی فارس که شعله های آتش آن هزار سال زبانه می کشید به یکباره خاموش شد. و خاکساران آن معبود خیالی و سوزنده که حجابهای تعصب و تقلید غلط به آنان مهات فکر و مطالعه نمی داد، به حقیقت و جهت دیگری متوجه شدند، همچنین خشکیدن دریاچه ی ساوه منطقه عظیم دیگری را بیدار ساخت.
 دور اندیشی:
دور اندیشی، همزاد خرد است و او که «عقل کل» بود، دور اندیش ترین انسان ها بود. پیش از انجام هر کاری، پیامد های آن را می سنجید و می فرمود: کسی که به فرجام ها بنگرد، از ناگواری ها در امان می ماند.
کسی که در فرو بردن خشم از دیگران پیش تر است، از همه دور اندیش تر است. دور اندیشی در بدگمانی(منطقی) است.
رهبری: 
در مقام غافله سالار بشریت، هماره مراقبت حرکت کاروان به سوی قله نیکی ها و ارزش ها بود و لحظه ای از کاروان غافل نمی شد، مبادا که جامعه در سراشیبی ضد ارزش ها راه سقوط بپیماید. امام علی (ع) می فرماید: از غفلت و کجروی مردم، (لحظه ای) غافل نمی شد. نیکی را نکو می شمرد و تقویت می کرد و زشتی را زشت می شمرد و تضعیف می کرد.
عدالت ورزی:
امام علی (ع) می فرکاید: پیامبر به خانه ی ما آمد. من در بستر آرمیده بودم. حسن گفت: تشنه ام. پیامبر برخاست و به طرف گوسفند شیرده ما رفت که اندکب شیر داشت. آن را دوشید. حسین نیز آمد (و شیر خواست)اما حضرت بدو نداد. فاطمه گفت: گویا حسن را بیشتر دوست داری؟!
حضرت فرمود: نه؛ اما او پیش از حسین خواسته بود. سپس ادامه داد: من،تو، این دو (کودک) و کسی که در بستر آرمیده است. در رستاخیز در یک جایگاه خواهیم بود.
ای علی! هر گاه میان دو کس قضاوت می کنی، به نفع اولی قضاوت نکن جز آن که سخن دومی را شنیده باشی. قاضی را از سخن گفتن پیش از شنیدن سخنان دوطرف بازمی داشت. کسی که برای حرص و آز، پادشاه ستمگری را ستایش و خود را خوار کند، هم نشین او در دوزخ خواهد بود. حتی به هنگام بیماری وقتش را به گونه ای عادلانه میان همسرانش تقسیم می کرد.
به پدر و مادر ها سفارش می کرد:
خداوند دوست دارد که میان فرزندان خود، حتی در بوسیدن آن ها، به عدالت رفتار کنید.
پارسایی:
پیامبر با جان و دل به دنیا پشت کرد و یاد آن را در دلش می راند. دوست می داشت که زینت های دنیا از چشم او دور نگهداشته شوند، تا از آن لباس فاخری تهیه نسازد؛ یا قیامت را در دنیا آرزو نکند.
 حق گرایی:
در شادمانی و خشم جز حق نمی گفت.
حق را اعمال می کرد، گرچه در ظاهر به ضرر خودش یا دوستانش بود. هنگامی که در اقلیت قرار داشت و وارد شدن یک نیرو در اردوگاهش سزنوشت ساز بود، از او خواستند از مشرکان برای سرکوب مشرکان دیگر یاری جوید، نپذیرفت و فرمود: از مشرک کمک نمی طلبم.
به یارانش توصیه می کرد سخن حق را از هر که شنیدی بپذیر، گر چه دشمن بیگانه باشد؛ و نا حق را از هر کس شنیدی نپذیر، گرچه دوست نزدیکت باشد.
اگر پای حقی در میان می آمد دیگر کسی را نمی شناخت و احدی را یاری و ایستادگی در مقابل آن عزیز نبود، تا آن که آن حق را یاری کند.
بر دسته ی شمشیرش نوشته شده بود: ... حق را بگو، گرچه در ظاهر به زیان تو باشد.
از خود گزشتگی:
روزی با دوستش وارد برکهی آبی شد که درختانی در آن روییده بودند. دو شاخه برید، یکی راست و دیگری کج. چوب صاف را به دوستش داد و چوب کج را خود گرفت. مرد گفت: تو به این چوب صاف از من سزاوار تری، ای فرستاده ی خدا. فرمود: هرگز! هیچ گاه دین باوری با دوستش دوستی نمی کند، جز آن که روز زستاخیز از او درباره رعایت آداب این دوستی می پرسند، گرچه زمان این هم نشینی ساعتی بیش نبوده است.
مشورت پذیری:
با این که خود پیامبر بود و کامل ترین خرد مند؛ مشورت پذیری اش درسی بود برای همه ی خردمندان. ابو هیره می گوید کسی را ندیدم که بیشتر از پیامبر با دوستانش مشورت کند.
می فرمود: هیچ پشتیبانی نیکوتر از مشورت نیست.
نه کسی از مشورت بد بخت شده و نه کسی خود رأی خوشبخت.
میراث باز مانده:
پس از چشم فرو بستن از این جهان این بود میراث مردی که هزاران سکه طلا را میان بینوایان تقسیم کرده بود.
دو قطعه پارجه از نوع «برد»؛
دو جامه؛
دو پیراهن بلند؛
یک پیرا هن کوتاه؛
یک بالا پوش ایمنی؛
دو عدد خیمه؛
 یک حوله؛
یک عبای سپید؛
یک چادر شب؛
مسواک؛
قیچی؛
سرمه دان؛
آینه؛
سه پیمانه؛
یک کاسه؛
تغار سنگی؛
کوزه ی آب؛
کاسه ی بزرگ برای میهمانان؛
عصای یک متری؛
بیل، پیمانه و پلاسی برای تقسیم زکات فطره.
وقتی از جهان رفت زرهش برای سی ساع جو که به خاطر خانواده اش قرض کرده بود در گرو یک یهودی بود.
سوگ سرود:
امام علی: ... اگر به شکیبایی امر نمی کردی، و از بیتابی نهی نمی فرمودی، آن قدر اشک می ریختم تا اشک هایم تمام شود؛ و این درد جانکاه همیشه در من می ماند و اندوهم جاودانه می شد؛ که همه ی این درد ها در مصیبت تو ناچیز است!
همانا شکیبایی نیکوست جز در غم از دست دادنت؛ و بی تابی نا پسند است جز در اندوه مرگ تو؛ مصیبت تو بزرگ و مصیبت های پیش از تو در برابر فقدانت ناچیزند.
سخن آخر:
و این چکیده، تنها، روایتی بود از آن بهار؛ آیا هیچ گاه می توان بهار را در روایت گنجانید؟
و اکنون که روایت بهاری را خوانده ایم، آیا از خویشتن خویش می پرسیم: چرا با چنان بهاری، چنین خزان کرده ایم؟!


موضوعات مرتبط:

زندگینامه امام علی بن موسی الرضا علیه السلام

زندگینامه آلبرت انیشتین
زندگینامه حضرت مهدی
زندگینامه حضرت علی(ع)
زندگینامه ابن سینا دانشمند نامی

زندگینامه دکتر محمد مصدق زناشویی وبارداری
 روان  شناسی

مشكلات جنسی،علت 50در صد طلاقها

ناتوانی جنسی

انحراف جنسی چیست؟

ارگاسم در زنان

تربیت جنسی فرزندتان را جدی بگیرید


روانشناسی رنگ ها

در هر سنی چگونه با کودک بازی کنیم ؟

 روانشناسی شادی

مردان مریخی زنان ونوسی

خنده بر هر درد بی درمان دواست!

 


كودكان

دینی ومذهبی

آیا می خواهید فرزندتان نابغه باشدر

عزت نفس در كودكان

چطور كودكان را در سفر سرگرم کنیم؟

روان شناسی کودک

کودکان پیش گویی می کنند

کوچولوی دروغ گویتان را متهم نکنید

 فتوا دادن محمد ص از نگاه دکتر شریعتی

شریعتی و اسلام سیاسی

اسماعیلت را قربانی کن .

گفتگوی دوست داشتنی ما با خدا (حتما بخوانید)

مبنای حقوق بشر غربی چیست و چرا با اسلام سازگاری ندارد؟
منبع:
http://daneshjoo2010.mihanblog.com

نویسندگان

دانلود پاور پوینت های زیبا .مقالات موفقیت. راز خوشبختی تغذیه مناسب مقالات دینی ومذهبی اینترنت کامپیوتر گنجینه زندگی مقالات روان شناسیپزشکی مسائل زناشویی .مسائل جنسی<ء زیبایی دانلود پاور پوینت های زیبا .مقاله به زبان انگلیسیpsychology articles گنجینه سخن بزرگان مقالات حقوق ازدواج موفق دانلود آهنگهای جدید اخبار جدید مقالات خانواده روانشناسی کودکان خانواده سالم دانلود کتاب پزشکی
  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :